Результат пошуку зображень за запитом графік зно 2021

Наказом Міністерства освіти і науки України від 9 липня 2019 року №945 урегульовано проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року. Відповідно до наказу кожен зареєстрований учасник має право пройти тести щонайбільше з п’яти навчальних предметів. Загалом зовнішнє незалежне оцінювання відбуватиметься з тринадцяти навчальних предметів:

Результат пошуку зображень за запитом графік зно 2021

Зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказами Міністерства освіти і науки України від 26 червня 2018 року №696, від 20 грудня 2018 року №1426, від 04 грудня 2019 року №1513.

Переклад завдань сертифікаційних робіт з історії України, математики (завдання рівня стандарту), математики, біології, географії, фізики, хімії здійснюватиметься кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами.

ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ У ФОРМІ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ

Результати зовнішнього оцінювання із чотирьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації (за шкалою 1–12 балів) за освітній рівень повної загальної середньої освіти для учнів (слухачів, студентів) закладів загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2021 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти:

  • українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або української мова і література (субтест “Атестаційні завдання”);
  • математика;
  • історія України (субтест “Період XX – початок XXI століття”) або іноземна мова – за вибором здобувача освіти;
  • один з навчальних предметів (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).

Учням, які виберуть для проходження державної підсумкової атестації математику та/або іноземну мову, оцінка ДПА (за шкалою 1–12 балів) буде визначатися залежно від рівня, на якому вони цей навчальний предмет вивчали:

  • для тих, хто вивчав математику та/або іноземну мову на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту та профільного рівня;
  • для тих, хто вивчав математику та/або іноземну мову на рівні стандарту, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту.

ВСТУП

Відповідно до Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти, 2021 року під час вступу до вишу зараховуватимуть результати зовнішнього незалежного оцінювання 2018-2021 років.

ЗНО-2021: які предмети вибрати та як зареєструватись

wym-1612557316366

Найкращі учасники ЗНО отримають по 100 тисяч грн

wym-1612557417691

В Україні дозволено проводити ЗНО. Старт 25 червня

Епідеміологічна ситуація дозволяє провести зовнішнє незалежне оцінювання у період з 25 червня до 17 липня.

Про це заявила в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій, з посиланням на рішення Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

«Сьогодні Державна комісія з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій ухвалила рішення: епідеміологічна ситуація дозволяє провести ЗНО у запланований термін – з 25 червня до 17 липня. Водночас МОН, Український та регіональні центри оцінювання якості освіти, пункти тестування готові провести ЗНО-2020 у безпечних умовах згідно з рекомендаціями Головного державного санітарного лікаря України. Ми вдячні партнерам за допомогу в забезпеченні пунктів проведення ЗНО засобами захисту для учасників тестування, інструкторів та медиків», – зазначила Любомира Мандзій.

Під час зовнішнього незалежного оцінювання допуск учасників до пунктів тестування відбуватиметься за відсутності ознак респіраторних захворювань, а також наявності маски або респіратора.

Держпродспоживслужба контролюватиме вимоги до пунктів тестування (відстань між учасниками не менше 1,2 м, масковий режим, наявність антисептиків, дезінфекція приміщень, організована утилізація використаних масок тощо).

Також впроваджуватимуться заходи для уникнення скупчень людей, діятиме супровід медиків та Національної поліції, будуть залучені інструктори не з груп ризику.

Завдяки партнерам – Групі Нафтогаз, ЮНІСЕФ в Україні та Посольству Швейцарії в Україні – пункти проведення ЗНО забезпечені медичними масками для учасників, інструкторів та медиків, безконтактними термометрами, дезінфікуючими засобами для рук, дезінфікуючими засобами для обробки поверхонь, ізоляційними медичними халатами та захисними щитками для медиків.

Кожен учасник ЗНО двічі пройде ідентифікацію

Кожен учасник зовнішнього незалежного оцінювання двічі проходитиме ідентифікацію під час допуску до аудиторії.

Про це в коментарі Українській правді. Життя сказала заступник директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.

За її словами, під час входу до пункту тестування учасники повинні будуть зняти маску і показати обличчя.

«Якщо вдасться закупити екрани, то вони наближаються ближче до чергового. Якщо не буде, то стоять на відстані 1,2 метра від чергового», – зазначила заступник директора УЦОЯО.

Після того учасникам буде необхідно знову надягти маску та пройти температурний скринінг безконтактним термометром.

Якщо температура буде нижча, ніж 37,2°C, учасник буде допущений до пункту тестування

Перед входом в аудиторію учасників мають ідентифікувати ще раз.

«Учасники так само повинні відійти на безпечну відстань від інструктора, показати власний документ і обличчя без маски», - повідомила заступник директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.

Оприлюднені епідеміологічні вимоги до проведення ЗНО

Міністерством охорони здоров'я затверджені рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів при проведенні зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування в період карантину.

Відповідна постанова підписана головним державним санітарним лікарем України Віктором Ляшко.

Документ містить вимоги, яких зобов'язані дотримуватись організатори тестування в 2020 році.

Зокрема, під час проведення тестування організатори мають визначити маршрути учасників, скласти графік допуску учасників в пункт тестування та визначити місця розсадки учасників, з дотриманням їх дистанціювання не менш ніж 1,2 метри один від одного.

Перед початком тестування всі учасники тестування та залучені особи мають пройти термометрію. Особи, в яких буде виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних хвороб, не будуть допущені до виконання службових обов'язків або проходження тестування.

Допуск учасників до пункту тестування буде здійснюватись лише за умови одягнення захисної маски або респіратора (без клапану). Респіратори можуть використовуватись протягом всього тестування, захисні маски повинні змінюватись кожні 3 години або якщо маска забруднилась/стала волога.

На вході до пункту тестування будуть організовані місця для обробки рук антисептиками.

Використання багаторазових рушників у санітарних кімнатах також буде заборонено.

Аудиторії, в яких проводиться тестування, перед і після його проведенням повинні провітрюватися не менше 30 хвилин. Під час тестування, за сприятливих погодних умов, рекомендовано відкривати вікна при зачинених вхідних дверях.

У місцях проведення тестування буде забезпечено чергування медичних працівників.

Оприлюднений новий графік проведення ЗНО-2020

Міністерством освіти визначений новий графік проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2020 році.

Відповідний наказ підписаний в.о. міністра освіти і науки Любомирою Мандзій.

Документом визначено графік проведення основних етапів зовнішнього оцінювання.

Проведення основної сесії ЗНО 2020 року

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 25 червня і завершиться 17 липня:

  • математика — 25 червня;
  • українська мова і література — 30 червня;
  • фізика — 2 липня;
  • іспанська, німецька, французька мови — 6 липня;
  • англійська мова — 7 липня;
  • історія України — 9 липня;
  • біологія — 13 липня;
  • географія — 15 липня;
  • хімія - 17 липня.

Оголошення результатів ЗНО учасників

Інформацію про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 29 липня 2020 року.

Проведення додаткової сесії ЗНО

Додаткова сесія ЗНО запланована на 23 липня – 11 серпня, а результати буде розміщено до 14 серпня.

Цьогоріч для участі в додатковій сесії ЗНО зможуть зареєструватися під час додаткового періоду реєстрації (25 травня – 9 червня) всі, хто не зміг зареєструватися протягом 3 лютого — 24 березня.

/Files/images/images.png

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

№ 463 від 30 березня 2020 року

Про звільнення від проходження
державної підсумкової атестації учнів,
які завершують здобуття початкової та
базової загальної середньої освіти, у
2019/2020 навчальному році

Відповідно до статті 17 Закону України «Про повну загальну середню освіту», пункту 8 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року№ 630, пункту 1 розпорядження Кабінету Міністрів України «Про переведення єдиної державної системи цивільного захисту у режим надзвичайної ситуації» від 25 березня 2020 року № 338-р, пункту 3 розділу І, пункту 6 розділу IV Порядку проведення державної підсумкової атестації, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 07 грудня 2018 року№ 1369, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02 січня 2019 року за /№ 8/32979, та з метою організованого завершення 2019/2020 навчального року НАКАЗУЮ:

1. Звільнити у 2019/2020 навчальному році від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти.

2. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Т. в. о. Міністра Любомира Мандзій





ЩО ВІДОМО ПРО ДАТИ ПРОВЕДЕННЯ ЗНО-2020?/Files/images/kartynky-dlya-ogoloshennya-6.png

Терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році залежать від тривалості карантину в Україні.

У разі якщо карантин завершиться не пізніше початку червня – основну сесію ЗНО буде проведено орієнтовно 25 червня – 17 липня. У такому випадку результати ДПА та ЗНО учасники отримають до 31 липня.

Якщо ж карантин триватиме до початку серпня, основна сесія ЗНО відбудеться орієнтовно 17 серпня – 4 вересня. Результати буде оприлюднено до 17 вересня.

Проведення додаткової сесії ЗНО у 2020 році заплановано на 28 липня – 11 серпня, якщо карантин звершиться у червні. В іншому випадку додаткову сесію буде організовано протягом 22 вересня – 6 жовтня.

Дати пробного ЗНО також залежать від тривалості карантину. Після завершення карантину всі зареєстровані учасники зможуть у звичному форматі пройти пробне ЗНО. Наразі на розгляді варіанти проведення пробного ЗНО у червні або ж у першій половині серпня.

Наголошуємо: у 2020 році ЗНО обов’язково відбудеться. Формат і процедура його проведення не зміняться.

Рекомендуємо стежити за новинами на офіційному сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Усю актуальну й достовірну інформацію ми розміщуємо в рубриці «Всі новини».

Графік проведення ДПА школярів у 2019 році

Державна підсумкова атестація (ДПА) у основній школі в 2018/2019 навчальному році проводиться відповідно до Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, наказу МОН Про проведення в 2018/2019 навчальному році державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту та листа МОН Про організоване завершення 2017/2018 н. р. та особливості проведення ДПА у закладах загальної середньої освіти.

Цього року строки проведення державної підсумкової атестації учнів початкової (4 клас) та основної (9 клас) школи визначаються навчальними закладами самостійно.

Державна підсумкова атестація випускників загальноосвітніх навчальних закладів (11 клас) буде проведена у формі зовнішнього незалежного оцінювання з 21 травня по 13 червня 2019 року за наступним графіком:

Предмет

Дата проведення

Математика

21 травня (вівторок)

Українська мова та література

23 травня (четвер)

Іспанська мова

27 травня (понеділок)

Німецька мова

27 травня (понеділок)

Французька мова

27 травня (понеділок)

Англійська мова

28 травня (вівторок)

Фізика

30 травня (четвер)

Історія України

4 червня (вівторок)

Біологія

6 червня (четвер)

Географія

11 червня (вівторок)

Хімія

13 червня (четвер)

/Files/images/images.png

Оформлення роботи з державної підсумкової атестації

Державна підсумкова атестація (ДПА) у 2018/19 навчальному році проводиться відповідно до Порядку проведення державної підсумкової атестації та листа МОН Щодо методичних рекомендацій про проведення державної підсумкової атестації у закладах загальної середньої освіти в 2018/2019 навчальному році.

Оформлення роботи

У верхній лівій частині титульної сторінки подвійного аркуша ставиться штамп закладу загальної середньої освіти, на ньому зазначається дата, наприклад: 01.06.2019 р. Підпис роботи починається на сьомому рядку титульної сторінки:

Робота
на державну підсумкову атестацію
з української мови за курс базової середньої освіти
учня (учениці) 4, (9, 11) класу
(прізвище, ім’я, по батькові у формі родового відмінка)

На другій сторінці на перших двох рядках записують вид роботи та назву тексту, наприклад:

Диктант
Символи України

Підписування роботи починається на сьомому рядку титульної сторінки.

Оформлення відповідей на завдання атестаційної роботи здійснюється учнем (ученицею) на аркушах зі штампом навчального закладу або на спеціальному бланку відповідей, що розробляється навчальним закладом. У чистовому варіанті атестаційної письмової роботи виправлення (крім лексичних, орфографічних помилок) вважаються помилкою і не зараховуються як правильні відповіді.

/Files/images/images.png

Збірник диктантів для ДПА з української мови (9 клас)

У добірці запропоновано тексти для державної підсумкової атестації, яка проводитиметься в 9 класі у формі диктанту. Вони охоплюють усі теми чинної програми з української мови в 5–9 класах. За тематикою тексти презентують українську культуру, історію, науку та літературу. Матеріал добирався з довідників, науково-популярної літератури, сучасної публіцистики, творів українських письменників та адаптовувався відповідно до чинного правопису сучасної української мови.

Тексти диктантів відповідають мовній і соціокультурній змістовим лініям, мають пізнавальний характер і значний виховний потенціал. Тут є розповіді про українських науковців, політиків, письменників та акторів, а також пейзажні замальовки та цікаві факти про мальовничі місця України, етюди про мистецькі жанри та незвичайні вподобання. Для зручності тексти згруповано за певними темами, а саме: «Мальовнича Україна», «Достойники», «Цікавинки звідусіль», «Літературні скарби», «Народні звичаї та обряди», «Мова», «Непересічні особистості», «Природа» та «Світ захоплень». Ураховуючи, що учні навчаються в закладах різного типу, у добірці подано диктанти різного ступеня складності. Тексти підвищеної складності позначено окремо.

Диктанти створено Освіта.ua для використання у загальноосвітніх навчальних закладах України відповідно до порядку проведення державної підсумкової атестації учнів 9-х класів з української мови. Комерційне використання та розміщення на інших ресурсах заборонено.

МАЛЬОВНИЧА УКРАЇНА

ДОСТОЙНИКИ

МОВА

ПРИРОДА

ЛІТЕРАТУРНІ СКАРБИ

НАРОДНІ ТРАДИЦІЇ ТА ЗВИЧАЇ

ЦІКАВИНКИ ЗВІДУСІЛЬ

НЕПЕРЕСІЧНІ ОСОБИСТОСТІ

СВІТ ЗАХОПЛЕНЬ

Диктанти створено Освіта.ua для використання у загальноосвітніх навчальних закладах України у відповідності до порядку проведення державної підсумкової атестації учнів 9-х класів з української мови.

ІНТЕРНЕТ-РЕСУРСИ НА ДОПОМОГУ

У ПІДГОТОВЦІ ДО ЗНО-2019

Реєстрація на ДПА/ЗНО-2019

zno-2018-2019

Реєстрація осіб для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 5 лютого до 25 березня 2019 року та здійснюватиметься за допомогою сервісу «Реєстрація 2019», розміщеному на офіційному сайті Українського центру оцінювання якості освітиhttp://testportal.gov.uaабо Київського регіонального центру оцінювання якості освіти http://kievtest.org.ua

Створити реєстраційну картку можна самостійно або звернутися за консультацією і технічною допомогою до закладу освіти, у якому навчаються, чи до одного з пунктів реєстрації, перелік яких розміщено на сайті Київського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Після оформлення реєстраційної картки необхідно сформувати комплект реєстраційних документів та подати його до свого закладу освіти (дляздобувачів повної загальної середньої освіти) або надіслати рекомендованим листом на адресу регіонального центру.

Комплект реєстраційних документів складається з:

· заповненої реєстраційної картки;

· копії першої та другої сторінки паспортного документа;

· двох фотокарток 3х4 (можуть бути чорно-білі або кольорові);

· копії нотаріально завіреного перекладу документів, оформлених іноземною мовою;

· медичних висновків про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання за формою первинної облікової документації №086-3/о «Медичний висновок про створення особливих (спеціальних умов) для проходження зовнішнього незалежного оцінювання».

Усі копії документів повинні мати: напис «Згідно з оригіналом» (без лапок), особистий підпис, ініціали та прізвище особи, яка реєструється, дату засвідчення копії.

Особа, яка успішно пройшла реєстрацію, отримає від регіонального центру сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання, інформаційний бюлетень і реєстраційне повідомлення учасника ЗНО. Ці документи будуть надіслані особам, які проходять державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання за адресою навчального закладу, у якому вони навчаються, іншим категоріям – за адресою, указаною під час реєстрації.

У разі недотримання вимог щодо реєстрації (ненадання документа, що підтверджує достовірність інформації, зазначеної в реєстраційній картці; надання недостовірної інформації; неналежного оформлення документів, необхідних для реєстрації; неможливості створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання відповідно до медичного висновку; подання реєстраційних документів особою, яка відповідно до вимог законодавства не має права на участь у зовнішньому незалежному оцінюванні; відправлення реєстраційних документів після завершення строку реєстрації чи перереєстрації) особі може бути відмовлено в реєстрації.

Для того, щоб змінити реєстраційні дані (персональні дані або перелік предметів), за потреби, особа має пройти перереєстрацію, яка триватиме до 25 березня. Також перереєстрацію можуть пройти особи, яким відмовлено в реєстрації. Для цього їм треба, скориставшись операцією «Внести зміни», на сайті Українського центру оцінювання якості освіти http://testportal.gov.uaабо

Київського регіонального центру оцінювання якості освіти http://kievtest.org.uaусунути недоліки, допущені під час реєстрації, повторно сформувати комплект реєстраційних документів, укласти до нього раніше отриманий Сертифікат і надіслати його до регіонального центру в той самий спосіб, у який це було здійснено під час реєстрації.

До 30 квітня 2019 року зареєстровані учасники отримають на своїх інформаційних сторінках запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.

Інформація про результати тестування буде розміщена на інформаційних сторінках учасників: з української мови і літератури, математики, фізики – до 14 червня; іноземних мов, біології – до 20 червня; з історії України, географії, хімії – до 25 червня.

Кожен зареєстрований учасник зовнішнього незалежного оцінювання має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів.

Переклад завдань сертифікаційних робіт з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії буде здійснюватися кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською, угорською мовами.

У 2019 році учні закладів загальної середньої освіти проходитимуть державну підсумкову атестацію у формі ЗНО:

· з української мови;

· з математики або історії України;

· з одного предмета на вибір (історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, німецької, французької, іспанської мов).

У 2019 році студенти, учні закладів вищої, професійної (професійно-технічної) освіти проходитимуть державну підсумкову атестацію у формі ЗНО:

· з української мови;

· з математики або історії України на вибір.

Результати зовнішнього оцінювання із трьох (двох) навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації (за шкалою 1–12 балів) за освітній рівень повної загальної середньої освіти для учнів, студентів, які в 2019 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти.

МОН визначило перелік шкільних іспитів в 2019 році

Міністерством освіти визначені переліки навчальних предметів, із яких у 2018/19 навчальному році буде проведена державна підсумкова атестація учнів, які завершують здобуття освіти в 4-х, 9-х та 11-х класах. Відповідний наказ відомства, про проведення державної підсумкової атестації в 2018/2019 навчальному році, підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.

У цьому навчальному році проведення державної підсумкової атестації у школах відбуватиметься виключно y письмовій формі.

Учні, які цього року завершують здобуття повної загальної середньої освіти проходитимуть державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Учні закладів професійної (професійно-технічної) та студенти закладів вищої освіти, які здобувають загальну середню освіту в 2019 році, проходитимуть державну підсумкову атестацію з української мови, а також із математики або історії України (за вибором) у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Третій іспит з одного із предметів загальноосвітньої підготовки для цієї категорії здобувачів освіти буде проведений у закладі освіти в письмовій формі.

Перелік іспитів для здобувачів початкової освіти:

1. Українська мова (оцінювання результатів з української мови та читання) або мова національної меншини (для осіб, які здобувають освіту мовами національних меншин чи корінних народів, або перебували за кордоном і почали вивчати українську мову в поточному навчальному році за заявою одного із батьків або інших законних представників та за рішенням педагогічної ради).

2. Математика.

Перелік іспитів для здобувачів базової середньої освіти:

1. Українська мова.

2. Математика.

3. Один із навчальних предметів зі списку (за рішенням педагогічної ради закладу освіти, затвердженим наказом керівника закладу освіти):

1) біологія, географія, зарубіжна література, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова відповідно до навчального плану закладу освіти), українська література, фізика, хімія - для учнів класів з українською мовою навчання, у яких не вивчається мова національної меншини;

2) біологія, географія, зарубіжна література, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова відповідно до навчального плану закладу освіти), інтегрований курс «Література», мова національної меншини, українська література, фізика, хімія - для учнів класів з навчанням або вивченням мови національної меншини.

Перелік іспитів для здобувачів повної середньої освіти:

1. Українська мова.

2. Історія України або математика (за вибором учня*).

2. Історія України або математика (за вибором учня*).
3. Один із навчальних предметів зі списку: історія України, математика, біологія, географія, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова), фізика, хімія (за вибором учня*).
*Учні, які для проходження державної підсумкової атестації вибрали другим навчальним предметом історію України, можуть вибрати третім навчальним предметом математику і навпаки.

Затверджено новий порядок проведення шкільних іспитів

Міністерством освіти затверджений новий Порядок проведення державної підсумкової атестації. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.

Документ визначає механізм і форми проведення ДПА осіб, які здобувають освіту в закладах загальної середньої освіти I - III ступенів та інших закладах освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти та осіб, які здобувають середню освіту за сімейною формою навчання.

Державну підсумкову атестацію проходитимуть учні, які завершують здобуття початкової (у 4 класі), базової середньої (у 9 класі) та повної загальної середньої освіти (11 класі), а також здобувають професійну освіту та освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста, крім осіб, які здобули повну загальну середню освіту раніше.

Передбачено, що атестація може проводитися в закладі освіти або у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Атестація учнів, які завершують здобуття початкової освіти, здійснюватиметься лише з метою моніторингу якості освітньої діяльності закладів освіти та якості освіти.

Результати атестації не враховуються під час виставлення річних оцінок із навчальних предметів.

Документи про здобуття базової та повної загальної середньої освіти видаються за результатами атестації.

Атестація з української мови є обов'язковою для здобувачів всіх рівнів загальної середньої освіти.

Атестація з математики є обов'язковою для учнів початкової та базової середньої освіти.

У 2021 році атестація учнів 11-х класів з математики у формі зовнішнього незалежного оцінювання також стане обов’язковою.

Атестація в закладах освіти проводиться в письмовій формі. Завдання для проведення іспитів в закладі освіти затверджує керівник закладу освіти.

Новий Порядок проведення державної підсумкової атестації також визначає інші особливості проведення шкільних іспитів у початковій, базовій та старшій школі.

ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ ПІДСУМКОВОЇ АТЕСТАЦІЇ

Держава мотивує вступників працювати в селах

Цьогоріч вступники, які мають бажання працювати в сільській місцевості, вперше зможуть скористатися правом першочергового зарахування на бюджетну форму навчання у вишах. Право першочергового зарахування до вишів поширюється на майбутніх лікарів та вчителів, які оберуть навчання на спеціальностях галузей знань «Освіта/Педагогіка» і «Охорона здоров’я». Про це повідомив генеральний директор директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН Олег Шаров.

За його словами, право першочергового вступу отримають ті, хто попередньо пройде конкурс та укладе угоду на відпрацювання в селі або селищі міського типу не менше 3 років.

«Вся ця робота проводиться на регіональному рівні: конкурс організовує облдержадміністрації на основі прогнозу місцевих рад щодо потреби фахівців з вищою медичною чи педагогічною освітою», – пояснює Олег Шаров.

Він також закликав обласні державні адміністрації активніше використовувати цю можливість та інформувати про неї вступників, адже конкурси мають бути оголошені до 1 березня, а до 30 квітня – вже їх результати.

«Якщо проводите конкурси – обов’язково розмістіть інформацію на своїх сайтах, розкажіть через мас-медіа. Щоб якомога більше вступників дізналися про це. Так само я закликаю й вступників виявляти ініціативу, цікавитися можливістю першочергового вступу в представників своєї місцевої влади. Ми зі свого боку надаємо підтримку та вичерпні роз’яснення щодо всіх організаційних процесів», – закликав очільник директорату.

Планується, що обласні адміністрації самі визначають порядок та умови конкурсів. Це, зокрема, стосується вимог до конкурсантів та переліку документів. Водночас МОН радить одним із критеріїв визначити місце проживання учасника. Тоді перевагу зможуть отримати ті, хто живе в тому ж (найближчому) населеному пункті, що й майбутній роботодавець.

«Таким чином підтримка буде надана тим дітям з сіл, які хочуть отримати вищу освіту і повернутися працювати до себе додому», – підкреслив Олег Шаров.

Окремо він наголосив на кількох обов’язкових умовах конкурсу. Так, спеціальність, термін та освітній рівень, які планує обрати конкурсант, мають співпадати з визначеною потребою у фахівцях. Учасники повинні бути попередньо ознайомлені зі своїми обов’язками щодо навчання та відпрацювання. При цьому місцеві ради, що дають замовлення, зобов’язані прийняти рішення про забезпечення майбутніх працівників безоплатним житлом на термін не менш як три роки.

Переможці конкурсів отримають право на першочергове зарахування. Їх конкурсний бал множитиметься на першочерговий коефіцієнт (1,05). Для вступників на бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного спрямування) в Умовах прийому додатково передбачено спеціальну квоту-4, під яку буде надано частину бюджетних місць.

Після закінчення навчання випускник повинен буде протягом місяця прибути до місця відпрацювання, укласти трудовий договір та почати роботу. Якщо ж випускник відмовиться виконувати умови угоди, йому потрібно буде відшкодувати кошти, витрачені вишем на його підготовку.

УМОВИ ПРИЙОМУ НА НАВЧАННЯ ДО ВИШІВ В 2019 РОЦІ

/Files/images/1361456866_zno-3.jpg

Учні коледжів і училищ в 2019 році складуть два тести ЗНО

Учні закладів професійної та вищої освіти, які в 2019 році завершуватимуть здобуття повної загальної середньої освіти, складатимуть державну підсумкову атестацію у формі ЗНО. Відповідна норма міститься у наказі Міністерства освіти, яким визначені деякі питання проведення ЗНО у 2019 році.

Загалом, учням, слухачам або студентам закладів професійної та вищої освіти наступного року буде необхідно скласти ДПА у формі ЗНО з двох навчальних предметів: української мови, а також математики або історії України за вибором.

Основна сесія зовнішнього оцінювання розпочнеться 20 травня 2019 року.

ЗНО-2019. Що необхідно знати?

У 2019 році державна підсумкова атестація в старшій школі, як і минулого року, відбуватиметься у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Відповідно, випускникам шкіл, незалежно від бажання продовжити навчання у закладах вищої освіти, необхідно буде складати шкільні іспити за технологією ЗНО. Пропонуємо учасникам тестування ознайомитись з найбільш актуальною інформацією щодо проведення тестування.

Програми ЗНО

Зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 03 лютого 2016 року № 77 «Про затвердження програм зовнішнього незалежного оцінювання для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти». Ці ж програми були чинними під час розроблення тестових завдань 2018 року.

Пробне зовнішнє оцінювання

Пробне ЗНО проводиться з метою ознайомлення випускників з процедурою проведення тестування. Участь у пробному тестуванні є добровільною. Реєстрація для участі у пробному ЗНО розпочнеться 8 січня та триватиме до 31 січня 2019 року. Реєстрацію здійснюватимуть регіональні центри оцінювання якості освіти. Участь у пробному ЗНО є платною. Дізнатись більше >>>

Вибір предметів ЗНО

Для вступу до вишу для навчання за освітнім рівнем бакалавра абітурієнт має подати сертифікати ЗНО з трьох конкурсних предметів. У 2019 році прийматимуться сертифікати отримані у 2017-2019 роках, окрім оцінок з англійської, французької, німецької та іспанської мов за 2017 рік.

Конкурсні предмети, з яких вступник має надати сертифікати ЗНО, визначені умовами прийому до вишів, в залежності від спеціальності, обраної абітурієнтом. Дізнатись більше >>>

Якими будуть тести ЗНО у 2019 році

Особливості кожного тесту визначені характеристиками сертифікаційних робіт ЗНО, якими встановлені форми тестових завдань, час на їх виконання, методологія оцінювання завдань, розподіл за частинами, що зараховуватимуться як державна підсумкова атестація та як вступний іспит до вишів тощо.

У порівнянні з 2018 роком, структура тестів зовнішнього незалежного оцінювання, форми тестових завдань та схеми нарахування балів за виконання завдань не зазнали змін. Також, не змінено час, що буде відведено на виконання завдань тестів. Дізнатись більше >>>

Реєстрація на ЗНО

Реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 5 лютого. Особи, які здобувають повну загальну середню освіту у цьому навчальному році, матимуть можливість зареєструватись на тестування до 18 березня. Випускники минулих років можуть зареєструватися на ЗНО до 25 березня 2019 року.

Особа, яка реєструється для проходження тестування, має подати до відповідного регіонального центру оцінювання комплект реєстраційних документів. Порядок реєстрації буде оприлюднено на початку 2019 року.

Графік ЗНО

У 2019 році зовнішнє незалежне оцінювання розпочнеться 21 травня тестом з математики, також у травні випускники шкіл складуть тести з української мови та літератури, іноземних мов та фізики. ЗНО з інших предметів відбудеться з 4 червня по 13 червня 2019 року. Дізнатись більше >>>

ЗНО і ДПА

Результати ЗНО з трьох навчальних предметів будуть зараховані як результати державної підсумкової атестації за рівень повної загальної середньої освіти. Зокрема, випускники шкіл, які в 2019 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти мають скласти ЗНО з української мови і літератури (українська мова), математики або історії України (період XX - початок XXI століття) за вибором учня та одного із навчальних предметів із запропонованого переліку. Дізнатись більше>>>

Учні закладів професійної та вищої освіти, які в 2019 році завершуватимуть здобуття повної загальної середньої освіти, також складатимуть державну підсумкову атестацію у формі ЗНО. Учням, слухачам або студентам закладів професійної та вищої освіти буде необхідно скласти ДПА у формі ЗНО з двох навчальних предметів: української мови, а також математики або історії України за вибором.

Результати ЗНО

Оголошення результатів учасників зовнішнього тестування з математики, української мови та літератури, фізики відбудеться не пізніше 14 червня 2019 року; оголошення результатів з іноземних мов та біології – не пізніше 20 червня 2019 року; оголошення результатів з історії України, географії та хімії – не пізніше 25 червня 2019 року.

Власне висловлення з української мови

Відкрите тестове завдання з розгорнутою відповіддю у вигляді власного висловлення є одним з найважливіших завдань у тесті з української мови та літератури. Учасники тестування можуть скористатись безкоштовним збірником матеріалів та дізнатись, як краще діяти на тестуванні при написанні власного висловлення. Дізнатись більше >>>

Національні меншини

Як і в минулі роки, за запитом учасників завдання сертифікаційних робіт з історії України, математики, біології, географії, фізики та хімії буде перекладено кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською й угорською мовами.

ЗНО-онлайн

При підготовці до складання тестів учасники ЗНО можуть скористатись найбільшою безкоштовною онлайн-базою тестів зовнішнього незалежного оцінювання. На сайті «ЗНО онлайн» розміщені всі тести, що складали абітурієнти під час зовнішнього незалежного оцінювання 2009-2018 років, а також тести, що пропонувались вступникам під час пробного зовнішнього незалежного оцінювання 2009-2018 років. Частина тестів доповнена коментарями фахівців. Дізнатись більше >>>

Графік проведення зовнішнього оцінювання - 2019

Графік проведення зовнішнього незалежного оцінювання визначається згідно з затвердженим Міністерством освіти календарним планом проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів у 2019 році.

У 2019 році зовнішнє незалежне оцінювання розпочнеться 21 травня з математики, також у травні випускники шкіл складуть тести з української мови та літератури, іспанської, німецької, французької, англійської мов та фізики. ЗНО з інших предметів відбудеться з 4 червня по 13 червня 2019 року.

Дати проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року

Предмет

Дата проведення

Математика

21 травня (вівторок)

Українська мова та література

23 травня (четвер)

Іспанська мова

27 травня (понеділок)

Німецька мова

27 травня (понеділок)

Французька мова

27 травня (понеділок)

Англійська мова

28 травня (вівторок)

Фізика

30 травня (четвер)

Історія України

04 червня (вівторок)

Біологія

06 червня (четвер)

Географія

11 червня (вівторок)

Хімія

13 червня (четвер)


Оголошення результатів ЗНО

Оголошення результатів учасників зовнішнього тестування з математики, української мови та літератури, фізики відбудеться не пізніше 14 червня 2019 року; оголошення результатів з іноземних мов та біології – не пізніше 20 червня 2019 року; оголошення результатів з історії України, географії та хімії – не пізніше 25 червня 2019 року.

Розгляд апеляційних заяв щодо результатів зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться з дня офіційного оголошення результатів.

Апеляційні заяви від учасників тестування, яких не задовольнили отримані результати ЗНО, будуть розглядатись, починаючи з дня оголошення результатів кожного тесту.

Додаткова сесія ЗНО для учасників, які не змогли взяти участь у основній сесії тестування з поважних причин, пройде у період з 26 червня до 12 липня 2019 року за окремим графіком, який має бути затверджений окремо.

Оголошення результатів учасників додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання відбудеться не пізніше 18 липня 2019 року.

/Files/images/images.png

Реєстрація на ЗНО розпочнеться 5 лютого



Реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання, які проходитимуть тестування в 2019 році, розпочнеться 5 лютого. Відповідний наказ, яким затверджений календарний план проведення ЗНО-2019, підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.

Згідно з документом, особи, які здобувають повну загальну середню освіту у цьому навчальному році, матимуть можливість зареєструватись на тестування до 18 березня. Випускники минулих років можуть зареєструватися на ЗНО до 25 березня 2019 року.

Формування та відправлення до Регіональних центрів оцінювання комплектів реєстраційних документів учнів (слухачів, студентів), які складатимуть у 2019 році державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання, здійснюється керівниками навчальних закладів до 18 березня 2019 року.

Не пізніше 30 квітня усі зареєстровані учасники отримають можливість завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення кожного тесту.

Реєстрація для участі в додатковій сесії зовнішнього оцінювання окремих категорій осіб, які не матимуть можливості зареєструватись в основній період, зокрема, учасників АТО та осіб з непідконтрольних територій, триватиме з 03 до 20 травня.

В Українському центрі оцінювання якості освіти також повідомили, що цього навчального року додаткового періоду для перереєстрації учасників зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року не передбачено. Відповідно, внесення змін до реєстраційних даних учасників буде можливим тільки до 25 березня.

Кiлькiсть переглядiв: 1201

Коментарi